
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 2 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Bag |
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3.4 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12116
Ext.Price$0.12116
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12116 | $0.12116 |
| 10 | $0.06058 | $0.60580 |
| 50 | $0.05415 | $2.70750 |
| 100 | $0.04840 | $4.84000 |
| 500 | $0.04240 | $21.20000 |
| 1000 | $0.03715 | $37.15000 |
| 3000 | $0.03534 | $106.02000 |
| 5000 | $0.03361 | $168.05000 |
| 10000 | $0.03165 | $316.50000 |
